Bahn Technik TRAKCJA PRKiI zrealizuje prestiżową wrocławską inwestycję

27 Sierpnia 2020

Dwa nowe mosty łukowe w 24 miesiące za 70 milionów złotych wybuduje we Wrocławiu Trakcja PRKiI. 7 maja br. Spółka zawarła umowę z Inwestycjami Wrocławskimi sp. z o.o. reprezentującą gminę Wrocław.

TRAKCJA PRKiI zrealizuje prestiżową wrocławską inwestycję

Nowe Mosty Chrobrego o pięknej łukowej konstrukcji doskonale wpiszą się w zabytkową architekturę Wrocławia i w pobliski park Szczytnicki. Będą cieszyć oczy wrocławian już za 24 miesiące.

Dwa nowe Mosty Chrobrego – Północny i Południowy - są konstrukcją zespoloną z przęsłami w kształcie łuków. Łącznie będą miały ok. 229 m długości. Połączą Zalesie i Sępolno ze Swojczycami. Most Południowy nad Kanałem Przeciwpowodziowym o długości 154 m to stalowa budowla wieloprzęsłowa, ciągła, składająca się z dwóch łuków o rozpiętości 54 m każdy oraz z przęsła dźwigarowego o rozpiętości 25 m, z płytowym ustrojem nośnym oraz żelbetowymi przyczółkami. Most Północny nad Kanałem Żeglugowym o długości 75 m to stalowa konstrukcja jednoprzęsłowa, o łukowej rozpiętości 52 m, z płytowym ustrojem nośnym oraz żelbetowymi przyczółkami i filarami.

Skomplikowanie inwestycji wynika m.in. z jej wielobranżowości – umowa obejmuje: budowę dwóch nowych mostów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 455, która jest ważnym szlakiem komunikacyjnym, a także jej rozbudowę od skrzyżowania z ul. Monte Cassino do skrzyżowania z ul. Mydlaną, w tym prace: projektowe, mostowe, drogowe, sieciowe, trakcyjne, itp. Zwieńczeniem prac będzie efektowna iluminacja inwestycji, która podkreśli unikalny klimat Wrocławia.

Trakcja PRKiI kwalifikuje się bardzo dużym doświadczeniem w realizacji obiektów mostowych. W okresie swojej ponad 70 letniej działalności wybudowała kilkaset tego typu obiektów. Do ostatnich realizacji nalezą m.in. most nad rzeką Działdówką, który kształtem koresponduje z Mostami Chrobrego, dwa mosty w Zbąszynku o rozpiętości 40 m każdy, wiadukt w Klęczanach na drodze krajowej nr 4 o rozpiętości 62 m czy 7-przęsłową estakadę o długości 186 m w Sędziszowie Małopolskim. W latach 2012-2015 w ramach robót budowlanych na linii kolejowej na odcinku Wrocław – Grabiszyn - Skokowa wykonano 10 mostów kolejowych, 14 wiaduktów kolejowych i 1 wiadukt drogowy. Wykonano m.in. rozbiórkę i budowę mostu kolejowego nad rzeką Odrą we Wrocławiu w rejonie stacji Popowice, przebudowę wiaduktów kolejowych nad ulicą Grabiszyńską i ulicą Popowicką. Trakcja PRKiI była Generalnym Wykonawcą oraz liderem konsorcjum tej inwestycji.

Zapraszamy do

Parku Maszyn

Skontaktuj się z nami, pomożemy dopasować odpowiednią maszynę do Twojego zapotrzebowania.

Zobacz nasze maszyny