Bahn Technik Urodziny portalu Koleje Śląska Cieszyńskiego

09 Października 2020

Z wielką radością składamy życzenia urodzinowe twórcom zaprzyjaźnionego portalu www.kolejcieszyn.pl, który dziś, 9.10.2020r. obchodzi swoje 13. urodziny!

Urodziny portalu Koleje Śląska CieszyńskiegoPortal tworzony non-profit przez wyjątkowych pasjonatów mieści opisy aktualnych i historycznych linii kolejowych, listę wszystkich stacji i przystanków pasażerskich jakie kiedykolwiek funkcjonowały na Śląsku Cieszyńskim wraz z ich opisami, fotografiami archiwalnymi i współczesnymi, lokalizacją i wszelkimi innymi dostępnymi materiałami na ich temat. Na stronie znajduje się rozbudowana czytelnia z ilustrowanymi artykułami o różnorodnej tematyce, opisami lokomotywowni i bocznic kolejowych, działem o kolejach wąskotorowych w regionie i szeregiem reportaży na temat wydarzeń związanych z koleją.

Szczególne miejsce wśród bieżących artykułów na stronie zajęła aktualnie realizowana m.in. przez TRAKCJĘ S.A. i BTW Sp. z o.o. inwestycja rewitalizacji linii kolejowych z Bronowa do Wisły, z której otrzymaliśmy wiele wspaniałych dokumentacji zdjęciowych i filmowych.

Link do reportażu: Rewitalizacja linii kolejowych z Bronowa do Wisły Głębce oraz z Goleszowa do Cieszyna


Na przełomie sierpnia i września 2020 gościliśmy we Wrocławiu współtwórców portalu i autorów wyżej wspomnianych foto i videorelacji – Panów Błażeja Forjasza i Tomasza Krzywdę, którzy wraz z Kierownikiem Zespołu Komunikacji TRAKCJA S.A., Panią Marleną Karbowniak, w odpowiedzi na nasze zaproszenie odwiedzili bazę BTW Sp. z o.o. Podczas sympatycznego spotkania Prezes Adam Siwek wręczył gościom specjalne podziękowania za aktywną współpracę i zaangażowanie na rzecz promocji branży torowej i kolejnictwa oraz ufundowane przez TRAKCJĘ S.A. zestawy upominkowe. Podczas rozmowy przedstawił historię firmy BTW, aktualny obszar działalności, a także pomysły i plany na przyszłość spółki. 

Po spotkaniu z Prezesem goście udali się na zwiedzanie parku maszyn oraz Centrum Serwisowego. Kierownik Sekcji Kolejowej TRAKCJA S.A., Pan Andrzej Piekiełko zaprezentował znajdujące się na bazie pojazdy specjalne, w tym m.in. imponujący pociąg zrywkowo-układkowy do wymiany nawierzchni typu PUN, oczyszczarkę tłucznia RM-80 z wagonami MFS, podbijarki torowo-rozjazdowe i żurawie kolejowe. 

Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z  wizyty na kanale YouTube Pana Tomasza: 

https://www.youtube.com/watch?v=T3ot1ovNc-w

  


Korzystając z tej okazji, Zespół BTW Sp. z o.o. raz jeszcze składa serdeczne podziękowania za pełne pasji zaangażowanie, osobiste odwiedziny w naszej siedzibie a także najlepsze życzenia urodzinowe twórcom portalu www.kolejcieszyn.pl !


Zapraszamy do

Parku Maszyn

Skontaktuj się z nami, pomożemy dopasować odpowiednią maszynę do Twojego zapotrzebowania.

Zobacz nasze maszyny