Bahn Technik Centrum serwisowe


Lokalizacja i zaplecze technologiczne

Centrum serwisowe Bahn Technik Wrocław Sp. z o.o.

W przypadku serwisu pojazdów szynowych doskonała lokalizacja obiektu, w którym można dokonać niezbędnych napraw, jest więcej niż istotna.  Biorąc pod uwagę, że lokomotywy i wagony mogą poruszać się jedynie po torach, centrum powinno funkcjonować nieopodal najważniejszych szlaków kolejowych.

Lokalizacja Centrum Serwisowego we wrocławskich Bieńkowicach, w sąsiedztwie 3-kilometrowej bocznicy kolejowej idealnie  spełnia powyższe warunki. W hali o powierzchni 2135 m2 zbudowane zostały 3 tory z czego jeden posiada kanał o równym poboczu, drugi o poboczu obniżonym z obu stron i trzeci o poziomie zerowym, służący do przeprowadzania pomiarów po wykonanym przeglądzie. Hala wyposażona jest w  odpowiedni sprzęt umożliwiający przeprowadzanie przeglądów utrzymania taboru kolejowego poziomów P1 do P3 -czyli czynności utrzymaniowych i diagnostycznych, wykonywanych na specjalistycznych stanowiskach kontrolnych, z wyłączeniem pojazdu z ruchu, z częściowym demontażem podzespołów.

Na miejscu wykonać można także serwisowanie silników spalinowych, układów zasilania oraz układu zawieszenia. Klienci mogą również liczyć na szeroko zakrojone wsparcie w zakresie prac konserwacyjnych polegających na odnowieniu powłoki lakierniczej. Nie można pominąć znajdujących się tu warsztatów, magazynów czy biur. Jedynie takie kompleksowe podejście stanowi najlepszą gwarancję tego, że wszystkie usługi zostaną wykonane z troską o każdy detal.

Kadra najlepszych specjalistów

Kadra najlepszych specjalistów

Zważając na ilość oraz stopień skomplikowania czynności, które wykonać trzeba podczas prac serwisowych taboru kolejowego, jakość ich  przeprowadzenia w pierwszej kolejności będzie zależała od doświadczenia i wyszkolenia kadry. Nie można zapominać również o tym, iż na  serwisantach spoczywa ogromna odpowiedzialność wynikająca głównie z bezpieczeństwa transportu kolejowego oraz wartości naprawianego  sprzętu. Inwestorzy, którym w pierwszej kolejności zależy na współpracy charakteryzującej się rzetelnością, uczciwością, indywidualnym podejściem oraz atrakcyjnymi warunkami cenowymi, zdecydowanie powinni zaufać firmie Trakcja S.A., która jest właścicielem Centrum Serwisowego w  Bieńkowicach.

Nowa baza serwisowa otwarta w granicach administracyjnych stolicy Dolnego Śląska w 2019 roku jest jednym z najnowocześniejszych, najlepiej wyposażonych i największych obiektów tego typu w Polsce. Nie powinno dziwić zatem, że oferta usługowa stworzona jest z myślą zarówno o klientach krajowych, jak i zagranicznych.

Regulamin Obiektu z cennikiem serwisowym:

Zobacz regulamin  

Zapraszamy do

Parku Maszyn

Skontaktuj się z nami, pomożemy dopasować odpowiednią maszynę do Twojego zapotrzebowania.

Zobacz nasze maszyny